Rungtynės: La Vita Volley vs LSMU (1:3)

Permaininga „LSMU“ ir „La Vita Volley“ kova

Vasario 06 d. 19:00 val. LSMU VA Sporto rūmų salėje susitiko dailiosios lygos atstovės: „La Vita Volley“ (namai) ir „LSMU“ (svečiai). Po keturių setų nugalėjo „LSMU“ komanda – 1:3 (24:26, 23:25 25:15, 22:25).

Prasidėjusi apylygė kova (4:4) pirmajame sete greitai buvo nutraukta „LSMU“ 7 taškų spurto (6:12). Tačiau „La Vita Volley“ tinklininkės neatsiliko ir priešininkės greitai buvo pavytos (14:17) bei aplenktos atlikus 5 taškų spurtą (19:17). Setui artėjant link pabaigos, abiejų komandų varžovės vis aršiau kovojo dėl kiekvieno kamuolio, galinčio atnešti lemiamą tašką (18:21, 21:22, 24:23). Galiausiai, seto metu sumaniai „LSMU“ trenerio E. Vyskupaičio išnaudotos abi minutės pertraukėlės ir atliktas keitimas atsipirko – „LSMU“ pelnė likusius taškus ir laimėjo setą rezultatu 24:26 (0:1), o treneris gyrė žaidėjas: „Šaunuolės! Va šitaip reikia žaisti“.

Antrasis setas nepateikė didesnių staigmenų, tačiau priešininkės iki seto pabaigos neleido viena kitai per daug atsiplėšti į priekį. Jei „La Vita Volley“ įsiverždavo į priekį (5:3), „LSMU“ jas sėkmingai pasivydavo (5:8, 9:9, 11:10). „LSMU“ spurtavus 5 taškų atkarpa (11:15), šeimininkės joms atsakė tuo pačius (15:16). „LSMU“ puldavo jungėjos J. Domarkaitės paruoštais kamuoliais (16:18), o „La Vita Volley“ atsakydavo kapitonės I. Gulbinienės paduotus kamuolius N. Leškienei verčiat atakomis (20:20). Setui artėjant prie kulminacijos, abi komandos ėmė pertraukėles, kurių metu E. Vyskupaitis pabrėžė narėms jungėjos J. Domarkaitės svarbą ir skatino merginas nebijoti atakuoti priešininkų. Jo kalbos, regis, nebuvo veltui – „LSMU“ sugebėjo įsiveržti į priekį (20:24), bet aikštelės šeimininkės greitai surengė atsakomąjį puolimą (23:24). Vis dėl to, „LSMU“ pavyko pelnyti lemiamąjį tašką ir baigti seta: 23:25 (0:2).

Trečiame sete „LSMU“, rodės, visiškai atsipalaidavo. Tik prasidėjus setui „La Vita Volley“ spurtavo 6 taškų atkarpa (2:1, 8:1) ir toliau „neatsigręždamos žengė į priekį“ (12:3, 15:5, 19:6). „LSMU“ sugebėjo šiek tiek sumažinti skirtumą (19:12), tačiau labiau priartėti prie priešininkių nepavyko – nepadėjo nei trenerio ar jų pačių pastabos, nei palaikymas. Buvo akivaizdu, kad šio seto lyderės - „La Vita Volley“ tinklininkės, kurios be didesnių netikėtumų laimėjo setą rezultatu 25:15 (1:2).

Ketvirtasis setas vėl pažėrė staigmenų. Po praėjusio seto dar kartą žaisti saviškes paraginęs treneris žaidimo metu vėl nerimo už aikštelės ribų: „Vienos klaidos. […] Atsibuskit jūs“ (5:2, 9:3). Šie raginimai, regis, padėjo, nes netrukus „LSMU“ pavijo priešininkes (10:7, 13:12, 16:16) bei įsiveržė į priekį (17:19). Žinoma, „La Vita Volley“ greitai išlygino rezultatą (19:19), o, „LSMU“ padidinus skirtumą, jį vėl greit panaikino (19:22, 22:22). Tačiau, abiejoms komandoms pasiryžusioms pasiryžusioms laimėti setą, sėkmė nusišypsojo „LSMU“, pelniusiai lemiamus taškus – 22:25 (1:3).

Po rungtynių tiek „LSMU“ kapitonė, G. Vilkaitė, tiek treneris, E. Vyskupaitis, neslėpė džiaugsmo laimėjus tokias permainingas varžybas. „Svarbiausia „susiėmėm“ pabaigoj, kada reikėjo. Pamiršom 3-ąjį setą, nes, manau, jo metu buvo didžiausias psichologinis lūžis, ir padarėm ką reikėjo“, – sakė kapitonė. Iš komandos išskirusi puikiai kamuolius „keliančią“ jungėją J. Domarkaitę, G. Vilkaitė nepamiršo pagirti priešininkių centro – N. Leškienės. Priešininkės „dėka“, anot kapitonės, daugiausiai taškų „LSMU“ pavyko pelnyti J. Bytautaitei bei G. Gendvilaitei tada, kai varžovės parengdavo žemesnes „užtvaras“. Na, o gynyboje pasižymėjo M. Šidlauskaitė. Pasak E. Vyskupaičio, rungtynių kertiniu akmeniu tapo strategija: 1-ojo, 2-ojo kėlinio metu išnaudotos visos pertraukėlės, nebijota atlikti keitimų, kas leido „LSMU“ pirmauti rungtynėse. Antrojo seto metu taktika buvo panaši. Deja, 3-oje partijoje, pasak trenerio, merginos visiškai atsipalaidavo, tačiau 4-ajame sete joms pavyko susikaupti ir pelnyti pergalę.